18 Ayar Yüzük Fiyatları

 

            18 ayar yüzüklerden öncesi de vardı… İlk demirden yapılma evlilik yüzüğünün mimarı, Romalılar olmuştur. Romalılar, Bizanslılar ve özellikle Mısırlılar kendi kültürlerinin ve karakterlerinin yansıması olan yüzükler yapmış ve kullanmışlardır. Kadınların aksesuarlara olan ilgisi o yıllarda da, kendisini göstermekteydi.

Yüzükler, kolyeler, bilezikler ve küpeler… Aksesuarlar, adeta kadınların ihtişama olan tutkusunu besleyen birer aracı görevi görmekteydiler. Mısır döneminin ihtişamlı kraliçeleri, bunun en iyi örnekleridir. Sadece kadınlar da değil, güç gösterisi peşinde olan ve kendisini ifade etme isteği ile erkekler de yüzükleri birer araç olarak kullanmışlardır.

18 Ayar Yüzük

18 Ayar Nedir?

 

Altının safı, 24 ayar olarak kabul edilmektedir. 0.990 ve 0.995 gibi değerlerle belirtilir. İçindeki diğer maden oranının sıfıra yakın olduğu durumdur. Altında tam değerin 1 olarak kabul edilmesi, .990 ya da .995 olan safa en yakın haldir. Bu değer 24 ayar olarak isimlendirilir. Buna has altın denilir.

18 ayarsa, 24 ayarlık altının 18/24’lük oranı olarak bilinmektedir. Yaklaşık olarak 0,750 milyemlik bir değer söz konusudur. Diğer madenlere göre altının oranı ¾’tür. Diğer madenler, ¼’lük bölümü oluşturur. 18 ayar yüzüklerde dikkat ederseniz 18k veya .750 damgasını görürsünüz. Bu damga o yüzüğün 18 ayar olduğunu belirtir.

18 ayar yüzük fiyatları

18 Ayar Yüzük Fiyatları

 

Sevgilinize, eşinize veya bir sevdiğinize yüzük almak istediğinizde, fiyat sizin için belirleyici bir etken olabilir. Fiyatı hiç önemsemeyebilirsiniz veya aldığınız fiyatla eş değer ürünler satın almak isteyebilirsiniz. 18 ayar yüzük fiyatları, satın almak istediğiniz yüzüğün mücevher tasarımlarına ve ham maddesine göre farklılık arz eder. Pırlanta yüzükler için caratı, taş adeti, berraklık, taş kesimi ve altın rengi gibi değişkenler fiyat üzerinde etkilidir.

18 ayar altın fiyatlarında belirleyici husus yine kullanılan taş da olabilir. Yakut, safir, zümrüt, inci ve pırlanta kullanımına bağlı olarak, hangi taş kullanılıyorsa ona göre bir fiyatlandırma yapılır. Taşların kesim şekli, rengi ve büyüklüğü de fiyatı belirleyen unsurlardır.

Özel tasarım ürünler, özel fiyatlar içerir. Size en uygun tasarımın yanı sıra, en uygun 18 ayar yüzük fiyatını da bulmak önemlidir.

Yorumlar