Hakkımızda

mercanziyagoral Ziya Göral, İTÜ Yüksek Makine Mühendisliği'nden mezun olduktan ve 4 sene makine mühendisliği yaptıktan sonra 1974 yılında Şişli'de kurduğu Mercan Ziya Göral, günümüzde hala aynı yerde faaliyetine devam etmektedir. Kurulduğumuz ilk günden beri belli prensip ve ilkelere bağlı olarak hem iç hem de dış müşterilerimizle, kısaca tüm çalışma çevremizle dürüst ve açıksözlü bir şekilde, güven ortamı oluşturarak çalışmaya devam ediyoruz çünkü insanların en iyi, güven ortamında çalıştığına inanıyoruz. İşimiz için doğru ve kaliteli ürünü uygun fiyata, iyi servisle satmanın hem bizi hem de iş yaptığımız çevreleri geliştireceğine inanıyoruz. 

 

Mağazamızda ağırlıklı olarak ve güçlü yanımız olan pırlanta taşlı ürünler 18 ayar altın üzerinde beğeninize sunuyoruz. Tüm ürünlerimizi çok özel el işçiliğinde kendi bünyemizde imal ediyoruz. Kısaca toptancı üstü ilk el üretim yapan bünyemizin esnek yapısıyla kişiye özel üretim, özel sipariş ve kişisel çözüm sunmak bizim güçlü yanımızı oluşturuyor. Bu ürünlerin yanı sıra 14 ayar muhtelif taşsız altın ürün çeşitlerini de Şişli'deki mağazamızda bulabilirsiniz. 

 

Hızla değişen moda trendleri aynı hızla mücevher tasarımlarına da yansıyor ve günümüzde giyimdeki moda trendleri ile mücevher trendleri birbirinden ayrılmaz hale gelmeye başladı. Biz bu sinerjinin gelecekte mücevher tasarımlarını daha da etkileyeceğini düşünüyor, tüm moda trendlerini çok yakından takip etmekle kalmayıp, gelecekteki mücevher akımlarına da öncü olmayı ve müşterilerimize ilk sunan firma olmayı hedefliyoruz. 

 

Şirketimizin Güçlü Yanları  

 • Pırlantalı ürünleri kendimiz ürettiğimizden maliyet ve uygun satış fiyatı avantajı.
 • Detaylı ve titiz bir kalite kontrol sistemi ile üretimde minimum hata
 • 40 seneden fazla faaliyet gösterdiğimiz Türkiye Kuyumculuk sektörünü çok iyi tanımamız ve tanınmamız.
 • Genç, dinamik, esnek ve çalışkan bir çalışan kadrosuna sahip olmamız.
 • Çalıştığımız iç ve dış müşterilerin piyasada bize karşı duyduğu yüksek güven ve yüksek kredibilitemiz.
 • Siparişlerde söz verdiğimiz zamanda kesin teslimat.

 

Mercan Ziya Göral Prensipleri 

 • Şeffaflık ve dürüstlük iyi ilişkileri doğurur, bunları güven ve inanç takip eder. Müşterilerimizle aramızdaki bağ güvene dayalıdır. Bu kavramlar şirketimizi diğer şirketlerden ayıran güçlü yanımız ve bu konuda kendimize çok güveniyoruz çünkü sadece iş hayatında değil yaşam felsefemiz olarak bunu kabul ediyoruz. Güvenin sağlanmasının zor olduğunu biliyoruz ama güvenin başarıyı getireceğinin farkındayız.

 

 • Çok heyecanlıyız çünkü işimizi çok iyi yaptığımızı düşünüyoruz ve hedefimize, doğru adımlarla ilerliyoruz. Bu yöndeki kararlılığımız, hızımız ve azmimiz siz müşterilerimize olumlu yönde geri dönecektir. Pırlanta prestij sembolü bir lüks tüketim ürünüdür.  Bizden alışveriş insanı mutlu etmeli, aldığı ürün kendisine pozitif değerkatmalı. Müşterilerimizin bizden ayrıldıktan sonraki duyguları bizim için çok önemlidir.

 

 • Çalışanlarımız kişisel olarak da sektörel olarak da gelişmelere, yeniliklere açıktır. Sektörü takip etmek, son gelişmeler, moda trend takibi en önemli işlerimizdendir.

 

 • Standard düzeyde bir şirket değiliz. Standartlık kimseye heyecan vermez. Müşterimize satış hizmetinin yanında kuyumculuk ve mücevher konusunda her türlü danışmanlık hizmeti veren, klasik müşteri- satıcı ilişkisinden çok, uzun yıllar dostluk kuran heyecanlı, dinamik bir şirketiz. Danışmanlık hizmetimiz ve meslek ahlakı standartları ile de mücevherlik elmas-pırlanta endüstrisini daha iyiye götürmek için katkıda bulunuyoruz.

 

 • Değişen koşullara ayak uydurabilen esnek bir yapıya sahibiz. Önemli olan, değişim sabittir ilkesini kabullenmek.
 • Her zaman çok çalışmanın gerekli olduğunun farkındayız. Müşterilerimizden gelen tavsiyelere, eleştirilere, yorumlara her zaman açığız hatta onlarsız olmaz görüşündeyiz çünkü müşterilerimizle olan ilişkileri güçlendirecek olan bu görüş alışverişidir.

 

 • En önemlisi yaptığımız işe ve bu bağlamda müşterilerimize sonsuz saygımız.

 

 • Müşterilerimizin güveninin boşa çıkarılmaması hatta daha iyiye götürülmesi için profesyonel mükemmelliyetçilik ile yüksek ahlaki standartlar ve teknik beceri ile çalışıyoruz.

   

Neden Biz?

- İlk el üretici olduğumuzdan maliyet avantajımızı müşterilerimize uygun satış fiyatı olarak yansıtıyoruz. Yüksek kaliteli ve çok özel el işçilikli ürünleri uygun fiyata satma gücümüzü hem sektörü hem de yaptığımız işi 1974'den beri çok iyi bilmemize borçluyuz.


- Dinamik ve yenilikçi kadrosuyla kişiye özel tasarım/hizmet, hızlı ve etkili karar verme ile müşteri memnuniyetini çok daha yukarı çekmek için güçlü bir arzu duyarız.


- Hem müşterilerimize hem de birbirimize karşı dürüst ve açıksözlü davranırız ve dürüstlüğü vazgeçilmez bir hayat felsefesi olarak benimseriz.

 

- İnsanların en iyi güven ortamında çalıştığına inandığımızdan bulunduğumuz ortamlarda karşılıklı yüksek güven ortamı sağlamaya çalışırız.

 

- Hem başarılarımızdan hem de başarısızlıklarımızdan ders çıkarır sürekli gelişim ilkesine sonuna kadar inanırız.

 

 

Biz Kimiz?

Ziya Göral

Ziya Göral, Atatürk Lisesi'ni bitirdikten sonra İTÜ Makine Yüksek Mühendisliği'nden mezun oldu. 4 sene makine mühendisliği yaptıktan sonra 1974'de Mercan Ziya Göral firmasını kurdu. 2 çocuk babasıdır.

[email protected]

Görkem Göral

Görkem Göral, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans deresesini İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden aldı. Belçika Anvers'de HRD labarotuarından temel doğal renkli taşlar üzerine sertifikası bulunmaktadır.

[email protected]

Artun Kalostyan

Artun Kalostyan Pangalti İlkokulu'nu bitirdikten sonra, orta ve liseyi öğretimini L'ecole Française d'İstanbul'da tamamlamıştır. 1 çocuk babasıdır.

[email protected]