Kişiye özel tasarım alyans yüzük siparişi anımız

Belli süre önce, bir müşterimiz mağazamıza ilk geldiğinde uzun süredir özel tasarım yüzük yapan kuyumculara bakındığını, bir tanıdığının bizi referans gösterdiğini söylemişti. Aklında yapımı zor bir model olduğunu da belirtmişti. Müşterimiz nişan yüzüğü olarak kişiye özel tasarım beyaz altın üstüne pırlanta alyans ve içine de eşinin ismini yazdırmak istiyordu.

İlk etapta elimizdeki özel tasarım bayan ve erkek elmas ile pırlanta alyans yüzük modellerimizi kendisine sunduk.Sonrasında ise aklındaki tasarımın daha da netleşmesini sağladık.

Uzun bir servisten sonra yapımı gerçekten uzun sürecek, ama çok da elit ve kişiye özel yani bir pırlanta alyans yapımı konusunda anlaştık. Müşterimiz, aldığı butik servisten ve onu çok iyi anladığımızı anladığından pozitif bir rahatlama ve güleryüz ile yanımızdan ayrıldı. Yapım süresinin ortalama 4 hafta süreceğini söylediğimizde acelesi olmadığını, hatta uzun bir yurtdışı seyahati sonrası gelip siparişini teslim alabileceğini söyledi.

Müşterimiz için hazırlamış olduğumuz kendisine özel ve el yapımı tasarım pırlanta alyansın yapımını, söz verdiğimiz sürede bitirdik. Kendisine haber verdikten 3 hafta sonra teslim almaya gelebildi.

Müşterimize yüzüğü gösterdiğimizde, kendisi önce çok şaşırdı. Ardından şaşırma duygusu yerini beğeniye bıraktı. Çünkü siparişin verilme tarihinden neredeyse 2 aya yakın zaman geçmişti ve yüzükteki kendisinin bize anlattığı detayları müşterimiz kısmen unutmuştu.

Şaşkınlık bu yüzdendi ve yüzüğü de bir o kadar beğenmişti.Kendisinin bize söylediklerini yaptığımızı hatırlattık. Bu kadar detaylı bir siparişin üstünden uzun süre geçince siparişin detaylarını müşterimiz unutmuştu.

Parmağına takar takmaz yüzüğüne aşık oldu. İşimizi doğru yapmanın ve özenli çalışmamız sonucunda müşterimizin mutlu olması bizi de mutlu etti.

Detaylı bir müşteri siparişinde bazen araya çok zaman girdiğinde, detayların müşteri tarafında unutulabildiğini güzel bir anı ile tekrar hatırlamıştık. Özel tasarım takı imalatının inceliklerine ve 30 yılın vermiş olduğu birikimle, tekrardan bir müşterimizin daha hayalindeki takıya kavuşmasını sağladığımız için çok mutluyuz.

Yorumlar