Özel Tasarım Kolye Fiyatları

Arkeoloji kazıları her gün çıkan eserlerin daha eski bir döneme ait olduğunu kanıtlamaktadır. Kolyeler, ne kadar eski bir tarihe sahip bilinmez fakat en çok Mısırlılar’ın ve Firavunlar’ın ilgisini çektiği söylenebilir. Firavun’un sarsılmaz gücünü temsil eden altın kolyeler, her biri özel bir tasarımın ürünüdür. Günümüzde özel tasarım kolyeler, o zamanın zenginliği bugününse modernliğini yansıtmaktadır.

Zamanla takı gücü elinde tutmuş olmanın verdiği, sembolik bir hal almıştır. Altın ve gümüş gibi madenler, üst tabakanın üzerinde yer almaktaydı. İlerleyen zamanlarda özel tasarım kolyelere yakut, pırlanta, zümrüt, elmas, inci, safir ve diğer değerli taşlar eklenmeye başlanmıştır.

Özel Tasarım Kolye

 

Özel tasarım kolyeler, eski zamanlarda sadece zengin insanların takabileceği takılar olmuştur. Modern çağda, özel tasarım kolye fiyatları herkesin alabileceği avantajlı koşullar sunar. Güzel görünmek, gücü göstermek ve yüceliği ifade etmek için tarih boyunca en sık kullanılan takılardan olmuşlardır. Bugün, kolyelerin kıyafetlerle ve takan kişinin kendisiyle uyum içerisinde olması önemlidir.

Özel tasarımları tercih edenler, kendi çizgilerini ve kişilik özelliklerini yansıtan modellerden yana tercihler gerçekleştirmektedir. Özel birine hediye almak veya daha hoş görünmek için birçok insan, kuyumcular vasıtasıyla özel figürlere sahip tasarımlar edinmektedir. Hislerin de doğru bir şekilde ifade edilmesi için figür seçimi önemli bir yer tutmaktadır.

Özel Tasarım Kolye Fiyatları

 

            Özel tasarım kolye fiyatları, kişiye özel tasarımlar içermesi sebebiyle pahada yüksek değerler içerir gibi dursa da öyle değildir. Standartların üstüne çıkan fiyatlandırmalarla karşılaşmazsınız. Özel tasarımları etkileyen unsur, genellikle işçilik olmaktadır. İşçiliği zorlu ve uzun süreli olan tasarımlar fiyat artışlarına sebep olabilir. Özel tasarım veya mevcut tasarımlar arasında fiyat farklılığı bulunmaz. Bazı firmalar, özel tasarımlar için yüksek fiyatlar talep edebilirken bazı firmalar böyle taleplerde bulunmazlar.

Özel tasarım ürünler, sizin getirdiğiniz mücevherlerle tekrar üretilebilir veya baştan mücevher seçimi yapılarak tasarlanabilir. Özel tasarım kolye fiyatlarında belirleyici unsurların diğerleri; seçilen taşın değeri, kullanılacak olan değerli maden ve işçiliktir. Bu unsurlar fiyatlar üzerinde etkili olan ana etkenlerdir. Özel tasarım kolyenizi siz de kendi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.

Yorumlar