Özel Tasarım Zümrüt Yüzük Fiyatları

            Zümrüt yüzük fiyatları, zümrüdün kalitesiyle eşdeğerdir. Yeşil renginden dolayı doğanın rengini temsil eden ve çimen yeşili renginin en değerli kabul edildiği zümrüt, milyonlarca yıllık bir serüvenin parçasıdır. Birçok hikayenin de konusu olmuştur. Geçmiş hikayelerde zümrüdün, şeytanın cennetten kovulurken alnından düşen taş olduğu da iddia edilir. Bir başka hikaye ise Kutsal Kadeh’teki taşın zümrüt olduğunu anlatır.

Hikayeleri asla tükenmeyen bu taş, bünyesinde ince çatlaklar veya bazı madde katılımları bulundurur. Diğer taşlara nazaran daha mat bir yapıya sahiptir. Kendine has özel bir kesimi de bulunmaktadır. Zümrüt kesim olarak adlandırlan kesim ustalar tarafından en çok tercih edilendir. Evliliğin 20. ve 35. yılları için uygun bir hediye olduğu düşünülmektedir. Siz de yıllar süren ve hala aynı kalan aşkınızı, koşulsuz aşkın taşıyla taçlandırabilirsiniz. Zümrüt yüzüklerden birini sevdiğiniz için hediye edebilirsiniz.

Zümrüt Yüzükler

 

Zümrüt yüzükler, hayatın ve baharın yenileyiciliğini ve tazeliğini müjdeleyen takılardır. Sizde zümrüt yüzük fiyatlarına kısa bir bakış atarak, parmağınızda bu takılara yer bulabilirsiniz. İnternetin geniş imkanları yüzükler hakkında genel bilgi birikimi edinmenizi kolaylaştırmaktadır. Bazı dini inançlara göre, iyileştirici ve tılsım etkisi gören zümrüt oldukça popülerdir.

Ustaca yapılmış kesimler, zümrüdün kusurlarını en aza indirger. Taşın şeklini en iyi şekilde ortaya çıkararak, yüzük tasarımlarına yerleştiren onlarca firma bunu başarıyla gerçekleştirmektedir. Kadınlar, zümrüdün büyüsünü kendi parmaklarında görmek istemektedir.

Zümrüt Yüzük Fiyatları

 

Her değerli taşın ve yüzüğün belirleyicisi yine kendisidir. Zümrüt yüzük fiyatları için de bu durum aynıdır. Zümrüt yüzükler, yapıları ve çektikleri ilgi itibariyle sıradan taşlara sahip yüzüklerden daha pahalıdır. Zirveyi elinde tutan pırlanta ve elmastan daha düşük fiyatlara sahiptir. Safir ve yakutla zaman zaman boş ölçüşebilir. Bu üçlü grubun arasından hangisinin galip geleceğineyse, kesinlikle taşın değeri ve nadirliği karar verir. Safir daha nadir bulunması sebebiyle, daha yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Zümrüt, yapısı itibariyle safir ve yakuta göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple zümrüt yüzük fiyatları daha uygun fiyatlar içerir. Zümrüt yüzüklerde kullanılan değerli madenler ve işçilik diğer belirleyici etkenlerdir.

           

 

Yorumlar