Pırlanta Erkek Kolye Modelleri

            Pırlanta erkek kolye modelleri, ihtişamınızı ortaya çıkarsın… İnsanların duygularını yansıtmada, liderlik vasıflarını ortaya çıkarmada, güç gösterisi ve zenginlik belirtisi olarak gösterdiği takılar yer almaktadır. Firavun, zamanında altın takılarıyla dolaşırken kendini tanrı olarak ilan etmekteydi. Bugün erkekler, bir tanrı gibi güç gösterisinde bulunmasalar da görkemli ve heybetli yapılarını yansıtan takılara ihtiyaç duymaktadır. Bu takıların başında genellikle kolyeler gelmektedir.

Pırlanta, kadın için parıltılı bir dünyanın ışıltısını yansıtsa da erdemin ve kararlılığın hatta azmin de bir temsilidir. Erkekler için de bu yüzden dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Günümüzde erkeklerin yaygın kullanımıyla pırlanta küpeler ve yüzüklerden sonra, pırlanta kolyeler de değişik modelleriyle boy göstermektedir. Pırlanta erkek kolye modelleri, erkek figürlerinin ağırlıkta olduğu ürünlerden oluşmaktadır.

Erkekler İçin Pırlanta Kolyeler

Başlangıç itibariyle, deniz ve akarsu hayvanlarının kabuklarından yapılmıştır kolyeler. Bir ipin ucuna geçirilen kolyeler, halka şeklindeki kolyeler veya boyunluk olarak adlandırılan takılar koylenin tarihçesini oluşturmaktadır. Çeşitli hayvanların dişleriyle süslenmeye başlayan kolyeler, değerli taşların ve değerli madenlerin keşfiyle birlikte daha farklı modellerin kapısını aralamıştır.

Elmasın buluşu, kadınların işine yarasa da erkekler için de takılarda yer edinen değerli bir taş olmuştur. Zengin görüntüler bu şekilde meydana getirilmiştir. Günümüz takı modasının öncülüğünü butik kuyumcular ve mücevher firmaları üstlenmektedir. Mücevher firmaları, erkeklerin sert ve maskülen yanlarını ortaya koyan tasarımları üretmektedir.

Pırlanta erkek kolye modelleri, altın ve beyaz altın gibi değerli madenlerle süslenebildiği gibi çelik kolyelerle de dikkat çekebilmektedir.

 

 

Yorumlar