Pırlanta Şirketleri

 

            Pırlanta pazarı, ekonomik krizlere ve bütçe kısıtlamalarına rağmen önü alınamayan sektörlerden birisidir. Türkiye’nin elmas üreticisi konumunda olmamasına rağmen işçilik ve pırlanta tasarımında yakaladığı başarılar pırlanta şirketlerini gözde hale getirmektedir. Birçok dünya markası arasına girmiş olan Türkiye markaları, bu pazarın en güçlü rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Butik kuyumcular, mücevher firmaları, kuyumcular, aksesuar firmaları birbirleri arasında kıyasıya bir mücadele sürdürmektedir.

Türkiye’nin Gelişen Mücevher Pazarında Pırlanta Şirketleri

 

Değerli taşlardan alınan ÖTV’nin de kalmasıyla birlikte birçok fırsat da Türkiye’nin büyüyen pırlanta şirketlerinin kalkınmasını sağlamıştır. 4000 yıllık geçmişe sahip olan mücevherat sektörü, Osmanlı saraylarında ve Kapalıçarşı’nın ilk kurulduğu yıllarda dahi büyük bir pazarın resmini oluşturmuştur.

Türkiye’nin pırlanta şirketlerinin başını ise birçok ünlü marka çekmektedir. Butik kuyumcuların büyüyen yüzü Mercan Ziya Göral ve  Zen, Altınbaş, Assos, Sirius ve Atasay gibi ünlü markalar zirvedeki yerini korumaktadır. Marka yönetimi ve kurumsallık pırlanta şirketlerinin büyümesindeki en büyük paya sahiptir. Markalaşmanın yanı sıra, tasarımların ve işçiliğin eşsizliği ve özelliği de önem arz etmektedir. Birçok ülkeden üretim olarak üst sıralarda yer alan Türkiye, tasarım ve işçilik bakımından da zirveye yakın yerlerde yoluna devam etmektedir. Yılbaşı ve özel günlerde pırlantaya olan ilginin artmasıysa, pırlanta şirketlerinin yüzünü güldürmektedir.

Pırlanta şirketleri, her ne kadar kadın pazarına yönelik ürünler ortaya koysa da, erkek pırlanta tasarımları da dikkate değer satışlar içermektedir. Kuyumcular ve özel tasarım işçiliği firmaları, erkekler için pırlanta kol düğmeler, kravat iğneleri, yüzükler, küpeler ve kolyeler üretmektedir. Bu durum pırlantaya olan ilgiyi daha da üst sıralara taşımaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte artık 3D yazıcılar da pırlanta şirketlerinin işini kolaylaştırmaktadır. Model tasarımlarını, ilk olarak 3D yazıcılardan çıkartan firmalar, kişiye özel tasarımları veya kendi hazır tasarımlarını önceden görme ve tartma imkanına sahip olmaktadır.

Özel tasarımların öncüsü butik kuyumcular, sizin önceden görebileceğiniz tasarım örnekleri ve çizgilerle buluşturan pırlanta şirketlerindendir. Tasarımlarınızın her adımını takip edebilmenize fırsat tanınarak, daha özgün çizgileri ve kafanızdaki modelleri resmedebileceğiniz pırlantalar tasarlanmaktadır. En iyisi için, en yenisi için her zaman pırlanta…

Yorumlar