Safir Yüzük Fiyatları

Safir yüzük fiyatlarını safirin işlenmiş olduğu yüzük belirler. Safir, kapıları özgürlüğe aralanan mücevherlerdir. Gökyüzünün maviliğini içine hapsetmiştir. Gece mavisi haliyle, insanı içine çeken bir yanı vardır. Düz kesimlerinin ışığa tutulduğunda, içerisindeki üç ışınlı ve altı uçlu tek yıldızın görülebilmesi sebebiyle Yıldız Taşı adını da almaktadır. Eski zamanlarda safirin gerçek olup olmadığını anlamak için kor üzerinde bekletilirdi. Eğer sahteyse; boyası varsa boyası akar, safir değilse de parçalanırdı. Safir elmastan sonra en sert taşlardan biri olarak bilindiği için kolay kolay hasar görmez, fakat kesimi oldukça zordur. Şekillendirilip güzel bir hale getirildiğinde yüzüklerde, kolyelerde ve küpelerde yer edinmeye başlamıştır.

 

Safir Yüzükler
 

Oksit grubunun bir üyesi olan safir, nehir yataklarında birikerek oluşmuş kayalarda bulunmaktadır. Safir yüzükler, sizin sadakatinizi temsil edebileceğiniz ve güvenilir olduğunuz mesajınızı verebileceğiniz takılardır. Erkek veya kadın farketmeksizin, safir yüzük modellerini aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Butik kuyumcuların özel tasarımları, safirin usta ellerden çıkmış harikulade tasarımlarını barındırmaktadır. Safir yüzük fiyatlarını kuyumcunuza sorabilirsiniz.

Safirin güçlü ve iyileştirici etkisiyle, sevdiklerinizle aranızdaki bağları da iyileştirebilirsiniz. Size ve kendinize iyi gelecek özel tasarım safir yüzüklerle, huzur tılsımınızı kendiniz edinebilirsiniz. En yeni ve en son model seçeneklerine internet üzerinden erişerek siz de gökyüzü maviliğini parmağınızda taşıyabilirsiniz.

 

Safir Yüzük Fiyatları
 

Safir yüzük fiyatları, safirin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Kuyumcunuz, iyi bir ekspertiz değeriyle sizde olan safir taşlarını da değerlendirebilir. Özel tasarım yapan firmalar aracılığıyla safirinizi yeniden şekillendiren tasarımlara sürükleyebilirsiniz. Safir yüzükler, elmas ve pırlanta gibi ürünlere nazaran daha uygun fiyatlar içermektedir. Elbette, safirin yanına iliştirilen taşlar, safir yüzüklerin fiyatlarını etkileyecektir.

Pahadan korkmayanlar için pırlantalı ve elmaslı modeller şaşalı bir görünüm sunmaktadır. Biraz daha ekonomik düşünenler için sadece safirin parıldadığı ürünler de tercih edilebilir. İşçilikte kullanılan değerli madenler ve işçiliğin kalitesi de safir yüzüğünüzün belirleyici etkenidir. Zor bir işçilik size daha yüksek fiyatlara mâl olan bir yüzüğe bedeldir. Daha kısa ve az zahmetli işlerse daha uygun fiyatlar içermektedir. Hazır üretim yüzüklerin fiyatları için de benzer bir fiyat politikası geçerlidir.


 

 

Yorumlar