Yakut Yüzük Fiyatları

            Dünyanın en çok ilgi gören değerli taşından üretilen yakut yüzük fiyatları herkesçe merak edilmektedir. Filmler ve kitaplar bile yakut kırmızısının tutkusunu dillendirir. Safirle, aynı yolun yolcusu olan yakut, ihtirasın ve aşkın değerli taşıdır. Kırmızı renginiyse kromdan almaktadır. Diğer birçok değerli taşın olduğu gibi Hindistan, yine yakutun çıktığı merkez ülkelerdendir. Güneydoğu Asya’da da yakutun sıkça çıkarıldığı bilinmektedir. Keşfi 2500 yıl önce yapılan yakut, evliliklerin 15. ve 40. Yıldönümlerini simgelediği geleneklerde yer edinir. Yakutun, dikkate alınmadığında ve ilgi gösterilmediğinde taşın donuklaşmasına ve sönmesine yol açtığı gibi iddialar da bulunmaktadır.         

Eski Hint geleneğine göre taşların şahı olarak adledilen bu taşların kötülükten koruduğuna inanılmaktadır. İçindeki ateşli kırmızı, yakut hakkında birçok hikayenin de baş göstermesine sebebiyet vermiştir. Özellikle yüzüklerde yer edinmiş olan yakut, tehdit anında karanlık bir kırmızı halini alırken, tehdidin ortadan kalkmasıyla tekrar parlak bir hal almaktadır.

Yakut Yüzükler

 

Yakut yüzükler, kralların yüzükleridir. Köşeli kare veya dikdörtgen yüzüklerin hafızanızda canlandığını hissedebilirsiniz. Günümüzde erkekler hala tercih ediyor olsalar da, yakut yüzüklerin tekelini kadınlar ellerinde tutmaktadırlar. Yakut yüzük fiyatları, tasarımları ölçüsünde değişmektedir

Kadınların tekelini ellerinde tuttukları bu yüzükler, onların vahşi cazibelerinin birer yansımalarıdır. Kadınsılığın simgesidir biraz da yakut yüzükler. Kadınların kendi iç dünyalarında yarattığı kızıl cazibenin dışa vurumudur. Bu yüzden sıklıkla kadınların tercihleri arasında yer edinirler. Mutluluğu da arttırdığı bilinmektedir. Belki de bundandır kadınların yakut bir yüzüğe sahip olduklarında duyduğu mutluluğun sebebi…

Yakut Yüzük Fiyatları

 

            Yakut yüzük fiyatları, yakut yüzük yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. onları şekillendiren kuyumcuların ve atölyelerin işçiliğinin kalitesini belirler. Elbette her fiyatı yüksek ürün kaliteli veya her fiyatı düşük ürün için kalitesiz denemez. Ürünün gerçek değerini ancak ekspertizler bilebilir. Yakut bir yüzük satın almadan önce ekspertizden detaylı bir bilgi edinmek önemlidir. Böylece satın alacağınız ürünün neden o fiyata sahip olduğu hakkında daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz. Yine işçiliğin fiyatlandırma konusunda ne denli önemli yer tuttuğunu ve bunun fiyatlara yansımasını net bir şekilde görebilirsiniz. Çünkü maliyetten sonra, fiyatı belirleyici en önemli etken işçiliktir.

           

 

Yorumlar